DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Vítejte na stránce zavody.websnadno.cz v sekci Propozice - agility‚ dogfrisbee

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Psí závody 2015

Sobota 9.5.2015

Kynologické cvičiště KVC Zlín-Mladcová

XI.ročník

    

 

       psizavody@seznam.cz

 

 

Veterinární podmínky:       

·         Psi musí mít platné očkování proti vzteklině ( ne starší 1 roku ne mladší 1 měsíce)

·         Z akce jsou vyloučeni psi s kupírovanýma ušima

·         Účastnit se mohou jedinci starší 3 měsíců

·         Háravé feny se mohou účastnit jen po dohodě s organizátory (nahlásit předem e-mailem i při prezenci)

·         Z akce jsou vyloučeny feny ve vyšším stupni březosti

·         Zvířata musí být klinicky zdravá

S sebou: očkovací průkaz pro psa s platným očkováním, pamlsky, hračky, misku na vodu, vodu pro psa, na dogfrisbee své disky (vhodné a bezpečné pro psy – viz.níže)

Ceny: poháry, medaile, plakety, věcné ceny od sponzorů

První tři místa v každé kategorii.

Občerstvení: bude zajištěno od 9.00h až do ukončení akce v místní kantýně. Snídaně, teplý oběd, nealko, točené pivo….

Protest: po složení zálohy 500,- Kč do 30-ti minut po ukončení závodu

Pořadatel nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené psem či vystavovatelem, ani za úhyn nebo ztrátu psa. Akce se smí zúčastnit háravé feny pouze po domluvě s organizátory, ale nesmí se zúčastnit feny ve vyšším stupni březosti. Pořadatel má právo za nevhodného počasí či z jiného důvodu změnu termínu nebo změnu programu akce, popř. její zrušení.

 

Agility:

Štěňata – se nerozdělují do velikostních kategorií, všichni soutěží na shozených laťkách, lehká trať bez zónových překážek. Věk do 6ti měsíců.

Junioři - 6-18měsíců, shozené laťky, lehká a jednoduchá trať, pouze pevný tunel a skočky, bez zónových překážek.

Začátečníci (jednoduchá trať pro ty, co si chtějí vyzkoušet agility) - od 18.měsíců, skokové překážky rozděleny do velikostních kategorií (viz.níže, ovšem výška překážek bude na spodní hranici), parkur obsahuje pevný tunel a skočky, ale neobsahuje ani slalom, ani zónové překážky.

Pokročilí+závodící = jedna kategorie (parkur odpovídající závodnímu se všemi náležitostmi), rozdělení do velikostních kategorií:

SA

Small

Výška psa do 35 cm

MA

Medium

35-43 cm

LA

Large

43 a více

Vyhlašují se první tři místa zvlášť kategorie S, zvlášť M, zvlášť L, ale vždy součty obou běhů. Takže jak u štěňat, tak u juniorů, tak začátečníků i pokročilých.

Veteráni  - nad 8 let, výška překážek nastavená individuálně s ohledem na zdravotní stav zvířete, vyhlášeni budou první tři místa ze všech veteránů.

 

Budou se běžet dva parkury zároveň - na jednom parkuru štěňata, junioři a začátečníci (vždy 2 běhy) a souběžně s nimi na 2.parkuru pokročilí+závodící a veteráni (vždy také 2 běhy). Poté se ještě poběží sranda závod - perníkový běh.

 

PERNÍKOVÝ BĚH:

Další agility soutěží je perníkový běh, což je vlastně takový sranda závod, kdy psovod má na sobě na parkuru oděv, který určí pořadatel (minulý rok to byl závod ,,O perníkového krále", takže byl převlečen do gumáků, v ruce měl deštník, na hlavě korunu a na ramenou dlouhý plášť s kožešinovým hermelínem za krkem). Letos vymyslíme nějakou jinou maškaru :-) Soutěží vždy psi dle velikostních kategorií (tj. S, M, L) a nebude se rozdělovat dle pokročilosti. Nicméně mnohdy i začátečník je schopen zaběhnout lepší parkur než porkočilý, takže se určitě vyplatí přihlásit, legrace přeci musí být :-) Běžet se bude jednoduchá trasa a psovodovi nesmí spadnout ani kousek oděvu. Chyby a odmítnutí budou jako na klasickém parkuru. Vyhodnocují se 3 nejlepší běhy z velikostních kategorií - S, M, L. Každý účastník perníkového běhu obdrží za účast perník a vítězové samozřejmě větší perník a nějakou drobnost k tomu. Soutěže se mohou zúčastnit pouze psi nad 18 měsíců

 

Dogfrisbee:

Při dogfrisbee vyjdeme z pravidel distanční soutěže Super minidistance (pravidla zde), jen si je lehce zjednodušíme.

Základ zůstává stejný. Soutěž probíhá ve dvou kolech.

Pokaždé má tým na hřišti 90s. Čas se začíná započítávat překročením psa přes startovní čáru. V dané době 90s může tým provést hodů kolik chce, ale pouze pět nejlepších z každého kola se počítá do konečného součtu. Po pěti úspěšných hodech se může házející snažit o vylepšení skóre dalšími hody.

Platné jsou pouze hody chycené psem před tím, než se disk dotkne země. Hodnotí se noha psa, která je při chycení disku nejblíže startovní čáře. Pes, který je v době chycení disku ve výskoku (ani jedna tlapa se nedotýká země) získává bonus 0,5 bodu.

Lehce upraveny budou délky zón hřiště. Také nebudeme počítat středovou zónu.

Bodové ohodnocení podle délky hodu bude následující:

Délka v Yardech (metrech)

Chycení na zemi (body)

Chycení ve výskoku (body)

Více než 4 (3.7 m)

0.5

1

Více než 10 (9.1 m)

1

1.5

Více než 16 (14.6 m)

2

2.5

Více než 23 (21.0 m)

3

3.5

Více než 30 (27.4 m)

4

4.5

Maximální bodový zisk po dvou kolech je 2x 22,5 (tj. 45 bodů).

Psi budou rozděleni do dvou kategorií podle kohoutkové výšky:

  • Kategorie Bonsai kohoutková výška do 39,99 cm
  • Kategorie Open kohoutková výška od 40 cm včetně.

Povoleny jsou jakékoliv bezpečné psí disky (tj. je možné disk ohnout, aniž by se rozlomil či praskl). V případě potřeby je možné používat dva disky – jeden na hod a druhý na nalákání psa na zpět na sebe. Lze si zapůjčit disk od pořadatele pouze po předchozí domluvě.

Do soutěže se mohou přihlásit psi starší 18 měsíců.

Vyhlášeny budou první tři místa.

 

Cesta:

Kynologické výcvikové centrum Zlín-Mladcová

ze Zlína - u Lidlu vyjet do kopce směrem na Mladcovou, u elektrárenské rozvodny odbočit doleva a jet pořád rovně až se dostanete na křižovatku typu ypsilon, zabočit doprava a asi po 50m je na pravé straně červená brána a tam už je parkoviště

od Rackové - 50m za první autobusovou zastávkou odbočit doprava směrem k bývalému JZD, projet celou ulicí Stráně až dolů, přes satelitní městečko a už uvidíte na levé straně červenou bránu s parkovištěm

zde:  http://www.zkozlin-mladcova.cz/

aktualizováno: 14.08.2018 09:39:35